Login:
Heslo:
 
Druhý díl BOWLINGZONE SENIOR OPEN vyhrála Míla Nováková - více

Druhý díl BOWLINGZONE SENIOR OPEN vyhrála Míla Nováková

16.03.2015

Pokud jste ve finále hodili více než 255, mohli jste vyhrát……

 

Ano přesně tak. Tohle skvělé číslo v Superfinále hodila Míla Nováková a kdybychom připočetli handicap, tak o 50 kuželek porazila druhého v pořadí !

Na druhém letošním Senior Open bylo k vidění mnoho zajímavých čísel a v KO potom nádherné souboje, někdy třeba jen o kuželku.

V úvodní kvalifikaci to vypadalo, že František Kolář našel recept na toto specifické mazání, zahrál 1292 a s velkým náskokem vyhrál. Na druhém místě mu sekundovala s 1240 Dana Hanušová a třetí Rosťa Kala, 1211, který vždy jako správný hráč první hru hledá a pak už jen dobře hraje.

Ale v semifinále zatím nejlepší hráč František Kolář jen o 4 kuželky utekl hrobníkovi z lopaty a z posledního místa pronikl do KO, další části turnaje.

V semifinále začala padat velmi zajímavá čísla a v první hře zahrál Zdeněk Havlíček st. skvělých 276, dlouho to vypadalo, že by těch 300 mohl dát. I tato hra mu pomohla ke 2. místu po semifinále a byla také nejvyšším náhozem turnaje.  Z prvního místa se radovala zlepšující se Jana Lébrová, která zahrála 204 a 255. A třetí byl Rosťa Kala za 202 a 258. Prvním nepostupujícím se stala Jana Pindurová, kterou určitě nechtěně vyřadil zmíněný František Kolář.

V KO už jde do tuhého a bylo to vidět i dnes.  Nejnižším rozdílem 413-412 porazila Míla Nováková Ivana Lanka, ale ten díky svému výkonu postoupil jako první lucky loser do superfinále také. Stulíkovi měli v KO smůlu, protože Jirka vypadl o 3 kuželky se Zdenkem Havlíčkem a Dáša o 11 s Františkem Brokešem. Nicméně po sečtení výsledků Jirka do Superfinále jako druhý lucky loser postoupil !

Jak jsem již předeslal, v Superfinále to byla spanilá jízda Míly Novákové, která nikomu nedala šanci a za 255 si vítězství určitě zaslouží. Ale na dalších místech to byl velmi vyrovnaný souboj. Na druhém a třetím místě rozhodla pro juniora mezi seniory Ivana Lanka pouhá 1 kuželka. Na třetím místě byl za 212 Josef Bočan. I dále to bylo velmi vyrovnané 4. Blanka Hanusíková 205, 5. Standa Nejezchleba 200 a 6. Zdeněk Havlíček 199.

 

Prvních sedm finalistů posbíralo pěkné pricemoney a nejvíce 1.500,-Kč si odvezla  Míla Nováková.