Login:
Heslo:
 

MČR JUNIORŮ - domácí klub Bowlingzone získal 2 medaile !!!

04.05.2015

O dvě skvělé medaile se zasloužily,  v kategorii do 9 let Eliška Brychová a v kategorii 10 - 12 let Nikola Kratochvílová.  Gratulujeme !

Ale i další členové Bowlingzone uspěli ve velké konkurenci, Robin Vondráček 5.místo, Ondřej Prekop 6.místo,  Andrea Mazalová 6.místo, Dominik Kratochvíl 9.místo, Dominik Brož 12.místo a Šimon Vondráček 14.místo.

Také gratulujeme !


1. den
V Pardubicích bylo dnes rozehráno MČR Juniorů, kvalifikacemi kategorií juniorů 13 – 15 let , 16 – 18 let a také kadetů.

Kadeti do 21 let dnes také jako první kategorie odehráli své finále a známe již první letošní mistry ČR.

Již od začátku bylo znát, že těžší mazání bude dělat starosti i ostříleným hráčům a kvalifikační průměry nebyly tak vysoké,
nicméně většina favoritů do zítřejších finálových bojů postoupila.

Ve finále kadetů pravděpodobně nepočítal se svou účastí po kvalifikaci Vojtěch Borovec a do semifinále nenastoupil. I tak ale získal společně s Michalem Kupeckým bronzovou medaili. Michal Kupecký v semifinále prohrál 2:0 s Michalem Janovským.

Finále kadetů bylo podtrženo výborným výkonem Michala Janovského, který zdolal Stanislava Císařovského 2:0 po hrách 220 a 210,.

Tak jak semifinále a finále u kadetů bylo jednoznačnou záležitostí a všechny zápasy skončili 2:0, u kadetek to bylo naopak a všechny zápasy skončily vždy až po boji poměrem 2:1.

V semifinále si poradila Martina Hasníková s Kateřinou Hejdučkovou a Klára Nefová s Lucií Kubelkovou. ( rozhodující hry byly 221 : 204 a 207 : 200 !!! ).

Ve finále už vypadalo, že Martina Hasníková po výhře v první hře si titul pohlídá, ve druhé hře bylo skore v devátém frejmu 144:143 a Martina měla strike, Klára spare. No ale Martina dala první hodem 5 a pak nedohodila, Klára strike a doté dohoz a muselo se jít do třetí, rozhodující hry.

V té našla více sil Klára Nefová a stala se mistriní ČR v kategorii kadetů.

2. den
Druhý den MČR Juniorů byl ozdoben dvěma letošními double. Po titulu v kadetech získali tituly i v kategorii 16 – 18 let Michal Janovský a Klára Nefová !

Proti loňskému roku, kde byly kategorie do 9 let méně obsazeny, letos bylo o souboje postaráno, protože finále hrálo 15 nejmenších hráčů a hráček.

V kategorii děvčat si titul odvezla Ema Iwazawa, před Eliškou Brychovou a Amálií Babákovou.

U chlapců byla konkurence ještě větší a třetí místo vybojoval Milan Vysloužil. Jen o kuželku, ale i přesto druhé místo získal David Mojka, titul a první místo potom zaslouženě Tomáš Vacek.

O kategorii výše, 10 – 12 let, už byly k shlédnutí pěkné výkony a dokonce jedna 200.

Chlapci:

1. Ondřej Král
2. Lukáš Jelínek
3. Pavel Kušej

Děvčata:

1. Adéla Čásková
2. Marie Hojdarová
3. Nikola Kratochvílová

Ve dvou nejvyšších kategoriích byly na programu už pouze semifinále a finálové boje o titul přeborníka ČR.