Login:
Heslo:
 

MČR Seniorů - Bowlingzone Club získal 3 medaile !

10.06.2015
Zlato získala Blanka Hanusíková v kategorii do 58 let, také zlato Josef Bešík v kategorii nad 65 let a stříbro Dana Hanušová v kategorii do 58 let. GRATULUJEME !

Kategorie 65 let a více let

V nejstarší kategorii nad 65 let mužů byla 4 rozdílná čtvrtfinále, v prvním lehce postoupil Walter Enders, protože Zdeněk Havlíček se zúčastnit nemohl a Mirek Sejkora ve druhém jednoznačně
přehrál Stanislava Nejezchlebu.
Ve třetím Lumír Hřebík udolal druhého z kvalifikace Petra Tomáška až ve třetím zápase o 13 kuželek a v posledním nejlepší z kvalifikace Josef Bešík také ve třetím zápase porazil Františka Brokeše 202:191.

V semifinále Josef Bešík porazil jednoznačně Lumíra Hřebíka, ale Walter Enders zaskočil Mirka Sejkoru a postoupil do semifinále.

Ve finále nenechal nikoho na pochybách Josef Bešík, kdože získá titul v této kategorii a 2:0 na zápasy porazil Waltera Endrese .

Ve stejné kategorii žen první po kvalifikaci Alena Endersová prohrála s domácí hráčkou Dagmar Prokopovou, která v rozhodující hře hodila rovných 200 a zaslouženě postoupila do finále.

Z druhého semifinále postoupila favoritka Anna Brokešová, i když až ve třetím zápase a o 9 kuželek s Danielou Bednářovou.

První hra finále byla velice vyrovnaná a Anna Brokešová zvítězila o pouhou jednu kuželku, ale ve druhé potvrdila svoji sílu a zaslouženě se stala mistryní ČR v této kategorii.

Kategorie 58-64 let

U mužů byla všechna čtvrtfinále jednoznačná a všichni postupující do semifinále ( František Čermák, Ladislav Křivka, Dušan Závladský a Richard Nosek ) vyhráli své zápasy 2:0.

V semifinále to už ale byla jiná káva a obě byla velmi napínavá a skončila 2:1.

František Čermák v rozhodujícím zápase přehrál 216:212 Ladislava Křivku, v druhém nezvládl koncovku Dušan Závladský a prohrál s Richardem Noskem.

A ve finále Richard Nosek přesvědčil, že pro tento rok bude v této kategorii kralovat on a zvítězil po hrách 192 a 226.

U žen bylo semifinále a finále překvapením. Čtvrtá z kvalifikace Dáša Flegelová nedala nikomu šanci a zahrála čtyři dvoustovky po sobě ( 201,229,208 a 217)a stala se příjemným překvapením a mistryní ČR !

Druhá skončila Marie Frýbortová, která si v semifinále 2:0 poradila s Janou Plešingerovou.

Kategorie 50-57 let

V „nejmladší“ kategorii mužů prošel jako nůž máslem do finále Jiří Hindrák, 2:0 porazil jak Petra Roubalíka, tak Vladimíra Stanisheskiyho.

Na druhé straně pavouka zase všechny zápasy 2:1, ale i tak postoupil do finále Aleš Synek. Ve svém semifinále porazil v krásném zápase Rosťu Kalu po těchto výsledcích – 230:255, 215-209 a v rozhodujícím 233:210.
Nádherné semifinále.

A finále mělo také svoji gradaci.

V prvním zápase Jiří Hindrák vedl o 10 kuželek v devátém frame a po 3 strike hodil v desátém parohy ! Aleš Synek toho dokonale využil a první zápas vyhrál 196:190.

Druhý zápas a stejná situace, desátý frame a Jirka Hindrák opět parohy. Tentokráte má ale nahráno a vítězí 242-236 a srovnává na 1:1.

Ve třetí Jirka nenechává možnost Alešovi přitlačit a zaslouženě vítězí 212-177.

V semifinále žen dokonale zaskočila Blanka Hanusíková Miluše Novákovou a po hrách 200 a 224 lehce postoupila do finále.

Ve druhém semifinále vzdorovala Jana Lébrová Daně Hanušové jen první hru a Dana ve druhé potvrdila svůj jistý postup do finále.

Finále dvou domácích hráček bylo plné nervozity, ale přeci jenom šťastnější byla Blanka Hanusíková, která ze 4. místa v kvalifikaci vyšplhala až na vrchol.