Heslo:

Na Finsku se radoval František Kučírek - více

Na Finsku se radoval František Kučírek

20.06.2014

V neděli se odehrál  6. turnaj ze serie BOWLINGZONE SENIOR OPEN na herně Bowlingzone v Pardubicích.

Tentokráte na přání se hrálo na mazacím modelu, který bude na mistrovství Evropy seniorů ve Finsku. Mazací model je vybrán z dílny výrobců mazaček Kegel a vůbec to není jednoduché mazání.

Turnaj byl plný zajímavých zvratů a hlavně semifinálové a finálové boje byly někdy na ostří nože, protože v nich rozhodovala jen jedna jediná kuželka. To se týkalo pozdějšího vítěze Františka Kučírka.

Kvalifikaci na 6 her ovládl Jiří Stulík těsně následovaný Stanislav Nejezchlebou a dvojnásobným vítězem Tomášem Rathouským. Spousta hráčů měla své výsledky jako na houpačce, tak i držitel nejvyššího náhozu 256 Jiří Hindrák, který hne vzápětí potvrdil pěknou stopadesátjedničkou.

V semifinálovém kole zavelel k útoku Tomáš Rathouský a do prvního kroku finále postupoval z prvního místa těsně následovaný nejlepší ženou Dagmar Prokopovou ( 2 kuželky ) a třetí byl bez handicapu hrající Jiří Hindrák.

V prvním kroku finále byl nejlepší Josef Bešík a s 211 a 198 zrušil Jardovi Morávkovi superfinálovou účast. Dramatické až do posledního hodu to bylo mezi Františkem Kučírkem a  Dagmar Stulíkovou. František Kučírek „zdrtil“ svého soupeře o 1 celou kuželku. Druhá nejlepší byla Dagmar Prokopová s výbornou první hrou 221 a třetí nejlepší v prvním finálovém kroku byl stabilně hrající Tomáš Rathouský.

Superfinále bylo jasnou záležitostí Františka Kučírka, pokud bychom nepočítali handicapy, tak zvíězil suveréně o 37 kuželek, což je na jednu hru obrovský rozdíl. Přetahovanou o druhé místo pro sebe o kus handicapu urvala nejlepší žena turnaje Dagmar Prokopová před stále se usmívajícím Milanem Souškem. Čtvrtý o 2 kuželky byl Josef Bešík a pátý Tomáš Rathouský, který mohl dát „tři v lajně“ (myšleno vítězství ). Bohužel mu finále nevyšlo. Na 6. místě skončila druhá nejlepší žena Anna Brokešová, která v semifinále málem vypadla ( první hra 122 ). 7. a 8. místo si rozdělili zase muži v pořadí Jiří Stulík a Ratko Burič.