Login:
Heslo:
 
OLD SCHOOL 2014 VE SKVĚLÉM STYLU.... - více

OLD SCHOOL 2014 VE SKVĚLÉM STYLU....

19.11.2014
Zveřejňujeme výsledky skvělého mezinárodního turnaje seniorů OLD SCHOOL, který proběhl o víkendu za účasti hráček a hráčů ze 4 zemí.

Úplné podrobnosti najdete na http://www.seniorbowling.cz/Old-School-CZ/Czech-Old-School-2014-Vysledky-Results

Jednotlivci:  padala vskutku pěkná čísla, Vlasta Ševčík 290, Jana Lébrová 258, spousta dalších kvalitních her. Do finále šla osmička nejlepších a sem se dostal jen ten, kdo měl průměr přes 200. Výjimkou byl jen Walter Enders díky svému vysokému věkovému hendykepu. Sešli se zde hráči ze tří zemí – 1 maďar, 2 slováci, 5 čechů. První fáze je KO na 1 hru. Tady zůstali před branami 4 češi – Walter Enders, Tomáš Rathouský, Vladislav Podzimek a Vlastimil Ševčík. Superfinále na dvě hry od nuly... První hrou jde do čela Jana Lébrová – 258, ostatní zřejmě pod tlakem nezahráli. Druhá hra jen potvrzuje Janu Lébrovou , coby vítězku v jednotlivcích. Druhý končí Zoltán Hevele a třetí Jozef Viskupič.

Pořadí jednotlivců: Jana Lébrová (CZ), Zoltán Hevele (HUN), Jozef Viskupič (SK), Rudolf Zoričák (SK).

Dvojice:  ty byly na programu v pátek 14.11. Systém je stejný, 6 her a osmička nejlepších jde do denního finále. I dnes byla k vidění velmi pěkná čísla, nejvyšší zahráli – Jaroslav Šlechta 289, mezi ženami Anna Breindlová 248. Po skončení základních her se osmička nejlepších dvojic vytříbila ve složení 1x Maďarsko (Hevele, Skobrics) a 7x ČR. V první části (KO na 1 hru) skončili někteří docela překvapivě, jednak maďaři Zoltánové Skobrics a Hevele a jednak nejméně dvě naše dvojice, které byly tipovány papírově na postup. Ale to je záludnost 1 hry... V denním finále dvojic, opět na dvě hry, se první hra u všech odehrávala rozpačitě, neurčitě. Nikdo nebyl jasně na vítězství, nikdo jasně na bramborovou medaili. Rozhodovala druhá hra. A najednou jako by je píchly vosy... Vlasta Ševčík  223, Vladimír Hübst  243. To znamená vítězství. Jiří Klečka  207, Standa Nejezchleba  236, v součtu za vítězi zaostali o pouhých 12 bodů. Tedy druhé místo. Bronz obsazují Jana a Fanda Plešingerovi  a smolné 4. místo zůstalo Míle Novákové s Mirkem Olivou. Jim se tohle nevydařilo.

Pořadí dvojic: Vlastimil Ševčík + Vladimír Hübst, Jiří Klečka + Stanislav Nejezchleba, Jana Plešingerová + František Plešinger, Miluše Nováková + Miroslav Oliva, vše CZ.

Trojice:  vzhledem k velmi prodloužené páteční slávě na galavečeru nebylo jasné, v jaké kondici se kdo ukáže na trojicích. Opět tedy 6 her od nuly a postup pro osmičku nejlepších do denního finále. Ukázalo se ale, že senioři mají dostatek praxe a zkušeností na to, aby dokázali zahrát i po flámu... Jan Fleischmann 266, Míla Nováková 267. To byly nejvyšší náhozy v rámci her týmů. Zdá se, že přece jenom češi umějí lépe střízlivět, neboť do finále postoupilo 8 českých týmů. I v týmech je první část KO na 1 hru. Některé výsledky byly opravdu velice těsné a rozhodoval doslova každý bod. Do role nepostupujících byly odsouzeny trojice: Hübst + Stulík + Ševčík,  Enders + Endersová + Nejezchleba, Lébrová + Podzimek + Pitaš a Fencl + Pindurová + Růžička. Vítězné týmy šly do druhé části finále na dvě hry od nuly. Velmi pěkně zahrál Mirek Oliva, ale ostatním v týmu se příliš nedařilo. Takže sice 4., ale přesto cenné místo. Obdobně Jirka Hindrák zahrál poctivě, ale jde o tým a k úspěchu musí zahrát všichni. V tomto týmu se vůbec nezadařilo Daně Hanušové, takže třetí místo patří „háčkům“ Hindrák, Hanušová, Hanusíková . Žádné velké výstřelky, ale ani propady znamenaly druhé místo pro tým Čermák, Polívka, Stulíková . Především Vráťa Kulhánek podržel svůj tým, Honza Fleischmann odehrál poctivě, Jardovi Morávkovi to moc nesedlo, ale v součtu vítězství, 1. místo patří trojici Fleischmann, Kulhánek, Morávek .

Pořadí týmů: Jan Fleischmann + Vratislav Kulhánek + Jaroslav Morávek, František Čermák + Dalibor Polívka + Dagmar Stulíková, Jiří Hindrák + Dana Hanušová + Blanka Hanusíková.

Masters:  součet všech 18ti her ze základních kol jednotlivců, dvojic a trojic se započítával do tabulky Masters. 36 nejlépe umístěných si zahrálo 3 hry od nuly, aby se pokusili probojovat se do finále Masters pro 8 nejlepších. Nahoře to bylo velice nabité a minimálně 6 nebo 7 hráčů čekalo doslova na poslední zapsaný výsledek, aby se dověděli, že to nevyšlo. Takže v osmičce se ocitají opět samí češi, nejbližší zahraniční hráče byl na 9. místě Zoltán Skobrics z Maďarska. Jako obvykle, i v Masters je první část systémem KO na 1 hru. A zde končí Jiří Hindrák, Blanka Hanusíková, Vladislav Podzimek a Stanislav Nejezchleba. Pro vítěze následují zcela závěrečné dvě hry celého turnaje od nuly o titul. Drtivě nastupuje Jan Fleischmann s číslem 257, druhá Jana Lébrová má na kontě 197. Ovšem pozor, hrají se hry dvě, ne jedna... A Jana Lébrová ukazuje, v čem je její finálová síla – dává 232, Honzovi se přestalo dařit a zahrál slabých 159 a to rozhoduje. První je Jana Lébrová, druhý Jan Fleischmann. Na třetím místě končí s dostatečným náskokem Miluše Nováková před čtvrtým Jaroslavem Růžičkou, jemuž to prostě nesedlo.

Pořadí Masters: Jana Lébrová, Jan Fleischmann, Miluše Nováková, Jaroslav Růžička.

Ve všech částech turnaje dostali hráči na stupních vítězů zcela originální extrovní poháry, které se dozajista stanou ozdobou doma na místě nejčestnějším a stanou se trvalou připomínkou jejich úspěchu na historicky prvním ročníku Czech Old School.


Dokumenty